وب سایت گیم بکس

سونی: توسعه‌ی بازی‌های پلی‌استیشن ۵ با مشکل جدی‌ مواجه نشده است

شرکت سونی چندی پیش اعلام کرد، ویروس کرونا مانع توسعه‌ی بازی‎های این شرکت نشده و پلی‌استیشن ۵ همچنان برای عرضه در تعطیلات سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده است.

شرکت سونی در جلسه‌ی گزارش مالی سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که کسب و کار بازی‌های ویدیویی آن‌ها به لطف فروش سرویس پلی‌استیشن پلاس (Playstation Plus) عملکرد بسیار خوبی دارد. فروش سخت‌افزاری پلی‌استیشن از موقعیت مناسبی برخوردار است، سود حاصل از خدمات شبکه افزایش یافته و پلی‌استیشن ۵ همچنان برای عرضه در تعطیلات سال ۲۰۲۰ مسیر برنامه‌ریزی شده را طی می‌کند. خوشبختانه هیچ مشکل جدی‌ برای ساخت بازی‌ها نیز وجود ندارد.

در مورد عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵، عواملی مانند کار کردن سازندگان از خانه و محدودیت‌های سفر‌ بین‌المللی مشکلاتی را به وجود آورده است که ارزیابی کنسول و کنترل صلاحیت خط‌های تولید را تحت تاثیر قرار می‌دهد اما مراحل توسعه همچنان با هدف عرضه در تعطیلات سال ۲۰۲۰ پیش می‌رود. تا به این لحظه مشکل جدی‌ای در توسعه نرم‌افزار بازی‌های استودیو‌های سونی به وجود نیامده است و همه چیز مطابق برنامه‌ریزی پیش می‌رود.

همچنین این موضوع در جلسه‌ی سرمایه‌گذاران مطرح شد که فروش پلی‌استیشن ۴ و بازی‌های انحصاری آن کاهش یافته و دلیل آن نزدیک شدن به اواخر چرخه‌ی عمر این کنسول است.

اخبار مثبت پیرامون بخش بازی‌های ویدیویی شرکت سونی شدیداََ با بخش‌های دیگر این شرکت مانند کسب و کار موسیقی، فیلم و انیمیشن در تناقض قرار دارد چرا که در این بخش‌ها شاهد تاخیر در توسعه هستیم. از طرفی بسته شدن سینما‌ها و توقف توسعه سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی باعث کاهش شدید درآمد‌ شده است.

بخش بازی‌های ویدیویی سونی تابستانی ویژه‌ را پیش‌ رو دارد. عنوان مورد انتظار The Last of Us Part 2 در تاریخ ۳۰  خرداد (۱۹ ژوئن) عرضه خواهد شد که نتایج فروش آن را تابستان پیش رو مشخص می‌کند و از طرفی بازی جدید ساکر‌پانچ (Sucker Punch) یعنی Ghost of Tsushima نیز در تاریخ ۲۷ تیر (۱۷ جولای) در دسترس بازی‌بازان قرار می‌گیرد.

دیدگاه‌ها (0)

*
*